Podkarpacie – rodzinne wakacje w Bieszczadach

Bieszczady to ogromnie popularny turystycznie obszar w Polsce. Od wysokich gór wyróżnia je to, że, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zaplanowanie weekendu w Bieszczadach. Oprócz ciszy Bieszczady gwarantują liczne atrakcje, takie jak chociażby Jezioro Myczkowskie czy malownicze trasy. W jaki sposób przygotować się do podróży i nie pozwolić się zaskoczyć? Na to odpowiemy w poniższym artykule.

Jaki nocleg na Podkarpaciu

Znaczącym elementem każdej podróży musi być dobranie noclegu. Od tego, gdzie będziemy spać w dużej mierze zależy to jak spędzimy nasz urlop. Wyszukując nocleg w Bieszczadach możemy zdecydować czy chcemy nocować w hotelu a może wynajmiemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach istnieje możliwość wynajęcia także domków dla zwiedzających.

Chatka Puchatka schronisko na połoninie Wetlińskiej.

Najatrakcyjniejszym obiektem w całych Bieszczadach jest atrakcyjna Chatka Puchatka – schronisko położone na Połoninie Wetlińskiej. Prowadzi ku niej kilkukilometrowy szlak, który powinni być w stanie przejść choćby mniej doświadczeni wędrowcy. Modne schronisko w 2022 zostało wyremontowane. Dlatego można odwiedzać już nowy, w pełni zmodernizowany budynek. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dłuższą i trudniejszą trasą, na którą warto z wyprzedzeniem się przygotować.

Lato czy zima – kiedy wybrać się w Bieszczady?

Bieszczady to nadal mało odwiedzany region Polski, dzięki czemu zaznamy tu odpoczynku oraz odprężenia od miejskiego hałasu. Chociaż baza noclegowa nie jest tak rozłożona bardzo dobrze, w miejscowościach wynajmiemy urokliwe domki. Bieszczady najbardziej popularne są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji domku należy pomyśleć z wyprzedzeniem. Jeżeli interesują Cię tutejsze noclegi – Bieszczady oferują również prywatne pokoje, jak i swobodne domki.

Zapora w Solinie

Choć dla wielu przedstawicieli Podkarpacia Solina to już tradycyjne Bieszczady, będąc w okolicy koniecznie należy tu dotrzeć. Słynna zapora w Solinie sprawi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmniejszymi turystami. Obecnie działa tu także wyciąg kolejkowy, z którego rozciąga się piękny i zachwycający widok na całe jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pozostać nad zbiornikiem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto pojechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Noclegi na stronie https://domki.bieszczadomaniak.pl/

Poznaj Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczady to obszar pełen wspaniałych wodospadów czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć naszą podróż. Natomiast w Ustrzykach Dolnych koniecznie zawitajcie do Muzeum Przyrodniczego. W Bieszczadach jest wiele leśnych zwierząt, które łatwo natrafić na górskich szlaku. Niemal wszędzie znajdziecie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a również drapieżnikami, które są symbolem parku. Jeżeli jeszcze wam mało w Mucznem oczekuje na was Pokazowa Zagroda Żubrów.